DomůZajímavostiMetody, které snižují stres a úzkost. - Místoproženy.cz

Metody, které snižují stres a úzkost. – Místoproženy.cz

Stres a úzkost mezi lidmi stále přibývá a to také stále častěji v mladém věku. V dnešní době nejspíš není nikdo, kdo by se někdy necítil ve stresu, nebo nezažil úzkost. Stres a úzkost jsou velice často „předvoj“ horších nemocí a tak je třeba se jím bránit efektivními metodami a ne pouze utlumujícími léky.

 Podíváme se na to, jaké jsou prokázané metody proti stresu a úzkostem. Pojďme na to.

Sport

Asi nebude pro nikoho žádnou novinkou to, že jakýkoliv sport nám pomáhá potlačovat úzkosti a snižuje stres v těle. Pravidelný pohyb totiž snižuje hormon stresu kortizol a uvolňuje endorfiny. Jednoduše řečeno se po sportu cítíme lépe a v lepší náladě.

Techniky dechového cvičení

Hluboké a kontrolované dýchání nám umožňuje ulehčit našemu nervovému systému. Technik dechového cvičení máme více. Například:brániční dýchání, břišní dýchání, rytmické dýchání

Žijte v přítomnosti

Přítomnost je jediná skutečnost, která existuje. Přítomnost je s vámi vždy a všude a na ničem jiném nezáleží. Cítit přítomný okamžik, zapomenout na minulost a neřešit budoucnost, je opravdu efektivní strategie jak se starat o své duševní zdraví.

Trávit čas přáteli a rodinou

Někdy proti stresu a úzkosti vám může pomoci jen dobrý přítel či člen rodiny, který vás vyslechne, emocionálně podpoří a podělí se s jeho zkušenostmi. Taková podpora od blízkých vám umožní uvolnit oxytocin, což je hormon relaxu.

Požádejte o pomoc specialistu

Pokud žádná rada z předchozích nezabrala, uděláte dobře, když zajdete za nějakým odborníkem na duševní zdraví. Takovému odborníkovi vaše situace není cizí a poradí vám prokázané nástroje a techniky jak překonat nepohodlí ve vašem těle.

Další příspěvky

Populární příspěvky